zvíře článek diskuze inzerce
Zvířectvo.cz - Komunitní web pro chovatele. Profily zvířat s hodnocením, fotogalerie, diskuze, deník, inzerce.
.

Seabiscuit - malý kůň s velkým srdcem


Napsal dablixce | bez komentářů | publikováno 27.8.2009 10:19 [úprava 27.8.2009 10:20] | přečteno 6420x

Seabiscuit - malý kůň s velkým srdcem

Podle bestselleru Laury Hillenbrand se Gary Ross rozhodl natočit sentimentální příběh o síle lidské a zvířecí vůle. Sílu celé story dává skutečnost, že se všechno opravdu stalo. Film vypráví příběh tří mužů.
    Majitele továrny na automobily Charlese Howarda (Jeff Bridges), jež ztratil syna, později i manželku a nyní hledá další smysl života. Trenéra a milovníka koní ze staré školy, Toma Smithe (Chris Cooper) a Reda Pollarda (Tobey Maguire), mladého žokeje, jehož v životě provází všude smůla.
    Doba není nejpříznivější, Amerika se těžce vzpamatovává z hospodářské krize. Nezaměstnanost je neuvěřitelná a američané nemají nic k čemu by vzhlíželi. Charles se seznamuje s mladou Marcellou a brzy je svatba. Ona v něm opět probudí lásku ke koním a rozhodnou se jednoho nebo dva koupit. Tam se poprvé setkáváme se Seabiscuitem, tlustým, malým, líným a vzpurným koněm, jemuž nikdo nedává nejmenší naději na nějakou zářivější závodní budoucnost. Tom však vycítí velké srdce tohoto nevyvedeného rebela. Ve stejné době se setkává i s Redem, jež je stejně nezdolný a vzdorovitý jako onen kůň. Okamžitě si zvíře zamiluje a vzniká mezi nimi silné citové pouto. Stejně jako kůň, ani Red není dokonalý, je slepý na jedno oko, je příliš velký na žokeje a nemá disciplínu. Trvá dlouho než kůň opět najde chuť k závodění, ale poté nemá konkurenci. Veřejnost žasne nad malinkým koněm se špatným dechem a velkým jezdcem, jak oba poráží jednoho soupeře za druhým.
    Režisér Gary Ross dokáže opravdu přenádherně natočit koně v pohybu. Někdo jako já bude určitě nadšen, ale myslím, že i ostatni si budou libovat.
    Život je však pes, a tak se Red nešťastně zraní těsně před velkým závodem, kde se měli utkat s nejlepším koněm západní Ameriky War Admiralem. Žokej, jež ho nahradí si však vede skvěle a závod vyhraje. Red dostane od doktorů strašlivou zprávu: "Už nikdy žádné závody, můžete být rád, že chodíte." Inu, dvanáct zlomenin nohy není legrace. Seabiscuit prozatím opět vyhrává až do okamžiku, kdy v jedné zatáčce podklouzne a skončí s přetrženou šlachou. Diagnóza je podobná jako ta Redova... Žádné závody... Situace je dokonce tak špatná, že doktor nabídne jeho utracení. Až nyní se ukáže síla a láska mezi oběma hlavními hrdiny. Kůň se opět dostane do formy. S Redem to je horší... Rok uběhne jako voda a opět je čas na největší závod v zemi - Santa Anita Handicap. Red, jež může jen těžko chodit a pokud by závodil, tak mu hrozí doživotní zmrzačení si nakonec vydupe to, že závod pojede.... a spolu se svým milovaným koněm opravdu zvítězí.

89 Starts: 33 - 15 - 3, $437,730

At 2: WON: Ardsley H, Springfield H., Watch Hill Claiming Stk
At 3: WON: World's Fair H, Bay Bridge H, Scarsdale H, Hendrie H, Michigan Governer's H. 3rd Yorktown H, East Hills H, Western Hills H.
At 4: WON: Riggs H, Laurel S, Continental H, Massachusetts H, Yonkers H, Butler H, Brooklyn H, Bay Meadows H, Marchbank H, San Juan Capistrano H. 2nd Bowie H, Santa Anita H. 3rd Naragansett Sp. H.
At 5: WON: Pimlico Sp. (Match Race vs. War Admiral), Havre De Grace H, Hollywood GC, Bay Meadows H, Agua Caliente H. 2nd Laurel H, Stars and Stripes H, Santa Anita H, San Antonio H. 3rd Manhattan H.
At 7: WON: San Antonio H, Santa Anita H

 

Další články autora
Obrázky
Diskuze

Vstoupit do diskuze


Uložit stránku do záložek Linkuj.cz Jagg.cz MediaBlog.cz Bookmarky.cz Vybrali.sme.sk Delicious.com

tisk tisk nahoru